Hazır çim sektörünün içinde yetişmiş, büyümüş, yıllarca hizmet etmiş, köklü iş deneyimine sahip güçlü bir potansiyeli olan Egeçim; “insana, topluma, çevreye ve tüm değerlere saygı ilkesi çerçevesinde; önce kalite düşüncesiyle sektör, müşteri ve pazar beklentilerine duyarlı çağdaş bir şirkettir.

Hızlı şehirleşmenin beraberinde getirdiği kötü çevre koşullarını gidermenin en kestirme yollarından biri de hazır kalıp çimlerdir. Hızlı ve kesin çözümdür. Yaşadığımız ortamların daha yaşanılası olabilmesi için birkaç saat içinde canlı ve yemyeşil parklar, bahçeler oluşturabiliriz. Hem ağaç ve çiçekler için güzel bir fon oluşturur; hem de güneş ışınlarını emerek gözlerin güneş ışınlarından etkilenmesini azaltır, tozları engeller, temiz bir ortam sağlar. Spor sahalarında, yumuşak bir zemin oluşturarak üzerinde daha emniyetli hareket edilmesini sağlar. Fazla eğimi olan alanlarda tutucu görev görerek toprak kaymasını engeller.

rulo cim uygulamasiÇim halılarımızla, hızlı ve yoğun yaşamak zorunda olduğumuz günümüz dünyasını; daha katlanılası, yaşanılası olmasını sağlayabiliriz. Çim alanlarımızın uzun ömürlü ve kalıcı olabilmesi için AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) ve TKY (Toplam Kalite Yönetimi) birimlerimizle nitelikli ürün ve hizmeti temel prensip edinen şirketimiz, satış ve satış sonrasında verdiği desteklerle sürerliliği sağlayarak çağdaş ve güvenilirdir. Yılın 12 ayı boyunca, birkaç saat içinde yaşadığınız alanları canlı, yemyeşil, estetik ve sağlıklı ortamlara dönüştürebilir.

Hazır kalıp çim uygulaması, çimin gelişmesi için gerekli süreyi ortadan kaldırır ve zamandan kazandırır. Güçlü kök yapısı ve yoğun dokusu ile tutmama riski hiç yoktur, bakımı da çok kolaydır. Olgunlaşmış çim özel bir makine ile ince bir kalıp olarak kesilir ve rulo yapılarak istenilen toprak zemin üzerine halı serilir gibi döşenir. Böylece çimin yeni yerinde olgunlaşması için aylar geçmesi gerekmez. Sıkı dokusu, yüzeyi tamamen örter. Canlı ve güçlü kökler, birkaç gün gibi çok kısa bir sürede yeni toprağı ile bütünleşir, uygulandığı yüzey ile mükemmel uyum sağlar; erozyonu önler; toz, çamur sorununu ortadan kaldırır. Gürültüyü, sesi, ısıyı emer. Karbondioksiti kullanarak havadaki oksijeni arttırır. Çevrenin görüntüsünü değiştirerek bulunduğu ortama estetik, kalite ve yatırım değeri katar.

İZMİR, MENDERES, Oğlananası Beldesi’nde 300 bin metrekarelik bir alanda çimin her çeşidini üreten ve rulo halinde kamyonlarla bahçenize, spor sahalarına taşıyıp kısa sürede yerleştiren çevre düzenleyici bir İzmir hazır rulo çim firmasıyız.