Hazır kalıp rulo çim uygulaması, çimin gelişmesi için gerekli süreyi ortadan kaldırır ve zamandan kazandırır. Güçlü kök yapısı ve yoğun dokusu ile tutmama riski hiç yoktur, bakımı da çok kolaydır. Olgunlaşmış rulo çim özel bir makine ile ince bir kalıp olarak kesilir ve rulo yapılarak istenilen toprak zemin üzerine halı serilir gibi döşenir. Böylece yeşil çimin yeni yerinde olgunlaşması için aylar geçmesi gerekmez.

Rulo Çim Uygulama: Sağlıklı ön hazırlık için, uygulama yapmadan önce bahçenizin toprağını 10-15 cm derinliğe kadar kazıyıp havalandırınız. Mevcut yabancı otları ve taşları vs. toplayınız.

Uygulama alanındaki mevcut toprağınız killi, kireçli ve yorgun olabilir. Bu durumda toprağınızın 10-15 cm daha verimli, humuslu toprak ile değiştiriniz. Değiştirdiğiniz alandaki toprağa istediğiniz eğimi veriniz ve daha sonra silindirleyiniz.

Düz zemin elde ettikten sonra bu alana rulo çimi uygulamaya hazır hale getirmiş sayılırsınız. Uygulama yapmadan bir gün önce toprağı nemlendirilmesi için sulayınız. Hem böylece sulama sisteminizin çalıştığını kontrol etmiş olursunuz. Bu meyanda toprağınız oturacak ve uygulama yapılacak alandan daha başarılı sonuç almış olacaksınız. Ölçü alarak sipariş veriniz. Kalıp çim size ulaştığı anda bekletmeden montajına başlayınız. Mümkün olduğunca bir saat içinde sulamaya başlayınız. Rulo kalıp çim arasında boşluk kalmamasına dikkat ediniz. Uçlarını ve kenarlarını kaldırarak sıkıştırdıktan sonra yere monte ediniz ki boşluk kalmadan güzel bir görünüm elde edebilirsiniz, daha sonra hava almadan mütevellit kurumaları önleyiniz,

Rulo kalıp çim kaydırarak ardışık birket tuğla duvar şeklinde döşeyiniz. Köşelerde, kısa kenarlarda bağ bıçağı ile keserek monte ediniz. Döşemeden sonra sulayınız ve silindirle sıkıştırınız. Yeşil çimle toprak temasını sağlamış olursunuz.

17 Ocak 2015

Paylaş